Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Przygotowanie Królików do wystawy

krole.pl » Wystawy królików » Przygotowanie Królików do wystawy

Królik przeskakujący przez płotek
Królik przeskakujący przez płotek
     Odpowiednie przygotowanie królików do wystawy wymaga starannej pracy hodowlanej. Hodowca powinien z duża starannością dobierać swoje króliki w pary, aby w przyszłości mógł z nich uzyskać młode, zdrowe króliki, które następnie będzie prezentowała na wystawach. Króliki wybrane do rozrodu musza wykazywać bardzo dużo cech pozytywnych.

     Zwierzęta tak samo dziedziczą po swoich rodzicach cechy genetyczne jak ludzie. Do rozrodu nie powinny być dopuszczane króliki chore, posiadające jakiekolwiek deformacje w swojej budowie ciała oraz w układzie rozrodczym.

     Gdy z wybranych najlepszych królików w naszej hodowli, uzyskamy zdrowe i prawidłowo rozwinięte króliki, wszelką staranność powinniśmy zwrócić na ich odpowiednie żywienie . Hodowca nie powinien przekarmiać młodych królików. Króliczęta w wieku około 10 tygodni powinny być oddzielone od matki, a gdy osiągną wiek około 15 miesięcy powinny być umieszczone w osobnych klatkach, karmić je należy zbilansowaną dietą.

     Po mimo tego, że w hodowli nie każdy królik nadaje się na wystawę, nie zmienia faktu, że każde zwierzę wymaga takiej samej opieki, pielęgnacji oraz odpowiedniego żywienia.
Polecamy
Komentarze (7)
Autor: Ziomek2008 (2018-12-07 22:23:45)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Wystawy


W jaki sposób mozna zapisac sie do związku krulików (jakiejkolwiek) ?
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~magda (2015-03-28 12:10:26)      [odpowiedzi: 4]
Temat:

:-)


Ale czad te zawody ale z krolika nie mozna robic gwiazdy
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.


Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 1minusplus 7 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023