Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Selekcja królików wystawowych

krole.pl » Wystawy królików » Selekcja królików wystawowych

Królik pokonujący przeszkodę
Królik pokonujący przeszkodę
      Prowadzenie selekcji w hodowli królików powinno być prowadzone na porządku dziennym, gdy nasze króliki osiągną wiek około 5 miesięcy. Szczególną uwagę hodowca powinien skupiać na uzębieniu i zgryzie zwierzęcia. Selekcja powinna być przeprowadzana co jakiś czas, aby można było wysunąć wnioski, które króliki rozwijają się prawidłowo, a które nie. Poprzez przeprowadzanie w naszej hodowli selekcji możemy zaobserwować, które króliki najbardziej odpowiadają wzorcowi danej rasy królików.

      Króliki przeznaczone do wystaw powinny mieć zapewniona odpowiednią opiekę, pod względem zdrowotnym, pielęgnacyjnym oraz żywieniowym. Dieta krolików nie może być monotonna, należy ją wzbogacać o siemię lniane jak również o ziarna słonecznika. Wszelkie dodatki w diecie królików powinny być dobierane z głową, aby nie zaszkodzić zwierzęciu. Króliki przeznaczone na wystawy powinny być przepełnione zdrowotnością , rychliwością, jak również powinny być zadbane. Należy duża uwagę zwrócić na okrywę zwierzęcia.
Komentarze (2)
Autor: ~Jarek (2015-08-04 20:50:04)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

zdolne króliki


króliki są naprawdę super zdolnymi zwierzakami....ale nie wszyscy to dostrzegają
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~magda (2015-04-10 21:51:36)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

madzia


Ale zdolne kroliczki i takie slodkie
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.


Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 4minusplus 5 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023