Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Pazurki królików wystawowych

krole.pl » Wystawy królików » Pazurki królików wystawowych

Przerośnięte pazurki królika
Przerośnięte pazurki królika
      Pazurki należy obcinać wszystkim królikom w hodowli. U królików przeznaczonych na wystawępazurki powinny być obcinane na okres około 14 dni przed planowaną wystawą. Królik wystawowy nie może mieć pazurków ostrych, zbyt długich, ale takie które wyglądają naturalnie.

      Hodowca powinien zwrócić uwagę czy królik ma wszystkie, pazurki, czy żaden nie uległ złamaniu, i czy pazurki mają odpowiednią budowę, należy dostrzec ukrwioną, żywą część pazurka, która znajduje się w jego wnętrzu. Utrzymanie prawidłowej czystości pazurków jest łatwiejsza u królików posiadających pazurki białe (cieliste), niż u tych które mają czarne pazurki.       Przy obcinaniu pazurków królików należy dołożyć wszelkiej staranności, aby przez przypadeknie uszkodzić żywej tkanki, ponieważ jej uszkodzenie może powodować duże krwawienie oraz ból. Najlepiej jest obcinać pazurki królików na równo z ich okrywą, w ten sposób można uniknąć niechcianego okaleczenia królika. Bardzo dokładne obcięcie pazurków powinno się odbyć nie bliżej niż 4mm od żywej tkanki. Pazurki królicze powinny mieć czysty wygląd, należy z nich usunąć wszelkie zanieczyszczenia.
Komentarze (1)
Autor: ~alicja p (2015-05-03 00:17:11)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

ero


Łał
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.


Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 2minusplus 3 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023