Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Postawa królików wystawowych

krole.pl » Wystawy królików » Postawa królików wystawowych

Dwa białe króliki
Dwa białe króliki
      Postawa królików jest bardzo ważnym elementem na wystawach, ale bardzo trudna jest nauka królika pożądanej postawy. Króliki wystawowy powinien stać bardzo spokojnie na przednich łapkach, a uszy powinien trzymać razem. W przybranej postawie królik musi wytrzymać kilkanaście sekund, aby sędzia mógł zauważyć wszystkie prezentowane walory.

      Trenować z królikiem należy rozpocząć bardzo wcześnie, hodowca powinien zadbać aby zwierzę nabrało do niego zaufania oraz aby nie płoszyło się na jego widok. Trenować z królikiem można nawet podczas czyszczenia jego klatki. Trenowanie odbywa się poprzez formowanie odpowiedniej postawy. Ćwiczenia powinny odbywać się regularnie, tylko wtedy mamy naprawdę szansę na uzyskanie pożądanego efektu.       Podczas trenowania nie można zamęczać królika, treningi nie powinny być zbyt długie, zmęczone zwierzę jest za bardzo rozkojarzone, niczego się nie nauczy, a wyłącznie niepotrzebnie zniechęci się do ćwiczeń. Jeżeli królik daje wyraźne znaki, że nie chce z nami współpracować, może to oznaczać, że jest nie odpowiednio oswojony lub nie gotowy do ćwiczeń. Treningi z hodowcą, powinny być dla królika rodzajem zabawy, jak również możliwością do mile spędzonego czasu poza klatką.
Komentarze (1)
Autor: ~józio (2014-12-02 16:59:37)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Punkty


ile punktów traci się za zabrudzenie nażądów płciowych


Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 1minusplus 9 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023