Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Dobrostan królików wystawowych

krole.pl » Wystawy królików » Dobrostan królików wystawowych

Biały królik
Biały królik


      Świetne samopoczucie królików, powinno być bardzo ważne dla hodowcy. Króliki prezentowane na wystawach musza odznaczać się zdrowiem i świetną kondycją, nie powinny przejawiać żadnych chorób. Hodowca musi pamiętać o wszystkich wymaganych szczepieniach.

      Królik wystawowy nie powinien bać się osób, powinien być oswojony z obecnością większej liczby osób. Podczas wystaw nie mogą skakać po klatce, podczas gdy będą oceniane przez sędziego. Podczas podroży na wystawę hodowca musi pamiętać o odpowiednim i przepisowym transporcie królika.

     Zdrowie, odpowiednia pielęgnacja całego ciała jak również okrywy włosowej oraz dobrostan królików w hodowli, powinny być priorytetem każdego hodowcy. Porażka podczas wystawy, obrazująca się poprzez nie zajęciie imponującego dla nas miejsca, jest winą wyłącznie hodowcy. Nie królika. Należy wyciągnąć z tej gorzkiej lekcji wnioski, i na następną wystawę przygotować się jeszcze lepiej. Porażka jest bowiem drogą do sukcesu hodowcy i królika.
Polecamy
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 4 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023