Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Królik rasy Hotot

krole.pl » Rasy królików » Miniaturki » Królik rasy Hotot

Hohot biały przy misecce
Hohot biały przy misecce
      Rasa królików Hotot jest dość rzadko spotykaną wśród hodowców królików. Królik Hotot został wyhodowany w Niemczech. Rasa tych królików miniaturowych została stworzona poprzez krzyżówkę samiczki karła niderlandzkiego z samcem królika rasy Blanc du Hotot. Inni hodowcy w celu uzyskania tej rasy krzyżowali ze sobą królika rasy albinos karła niderlandzkiego z czerwonymi oczami, z czarnym osobnikiem tej samej rasy. Oba osobniki tej rasy zostały ze sobą połączone w okresie późnych lat 70.

      Charakterystyczną cechą wyglądu królików rasy Hotot, są jego oczy, a w szczególności ich czarne obramowanie, które to, sprawia wrażenie, że oczy królika są czarne. W rzeczywistości oczy królika mają barwę brązową.

      Masa ciała królika miniaturki rasy Hotot nie może być większa niż 2000g. Króliki tej rasy mają odstające uszy, które są zaokrąglone na końcu. Cala sylwetka ciała królika jest zwarta i bardzo trudno na niej jest znaleźć lub zauważyć część szyjną. Jednym głównym kolorem umaszczenia, oprócz obramowania oczu królika, jest kolor biały.

Dwa białe Hohoty
Dwa białe Hohoty
      Królik rasy Hotot jest bardzo wesołym, radosnym i pogodnym zwierzęciem. Bardzo uwielbia różne zabawy oraz pieszczoty. Z natury króliki tej rasy są bardzo ciekawskie, nie lubią wszelkiej bezczynności, są ciągle w ruchu, cały czas skaczą z jednego miejsca na drugie, i tak mogą przez cały dzień. Hotot nie lubi spędzać czasu w klatce, zresztą jak wszystkie inne króliki, najlepiej czują się gdy mają zapewnioną swobodę ruchu. Kóliki Hotot są bardzo inteligentne.

      Prowadząc hodowlę królików rasy Hotot, należy duża uwagę zwrócić na uzębienie zwierząt, ponieważ czasami mogą występować bardzo poważne wady zgryzu, co jest spotykane bardzo często u innych odmian królików miniaturek.

      Jest również bardzo inteligentnym przedstawicielem rodziny królików, przy hodowli Hotot'a należy zwrócić uwagę na uzębienie, czasami mogą występować poważne wady zgryzu, co zresztą jest dość często spotykane również u innych odmian królików miniaturek.
Polecamy
Komentarze (4)
Autor: ~kicka (2020-06-06 11:42:15)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Królik


tą dłuwke tak przekręca
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~maja (2020-04-28 16:03:30)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

czarne oczy


królik biały a oczy czarne ale słodziak
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~magda (2015-03-24 21:31:44)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

:-)


Piekny oczka ma na prawde piekne :-)
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~milenka (2015-03-24 21:30:52)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

krolis


Super krolis
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.


Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 1 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023