Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

o nas

krole.pl » o nas

      Decydując się na założenie hodowli królików musimy poznać ich biologię oraz zachowania w różnych sytuacjach. W szczególności jeśli mowa o królikach rasowych.
      Króliki udomowione po mimo przebywania wśród ludzi dalej pozostają w bliskim pokrewieństwie z królikami dzikimi.
      Największą różnicą między królikami dzikimi a udomowionymi (hodowanymi) jest okres rozrodczy. W warunkach naturalnych trwa on od końca stycznia do końca czerwca, a w chowie przydomowym odbywa się praktycznie cały rok.
      Hodowlane króliki rasowe różnią się od siebie wieloma cechami. Podziału ras można dokonywać ze względu na masę ciała, umaszczenia futra, okrywę włosową, lub inne barwy na futrze i budowę. Masa ciała jest najczęściej spotykanym podziałem.
      Ostnieje również podział ze względu na rodzaj okrywy włosowej. Rozróżniamy w nim rasy: długowłosowe, normalnowłose, krótkowłosowe oraz o specjalnej strukturze włosa (satynowe).
      To zaledwie pare informacji jakich mogą się Państwo dowiedzieć ze strony Krole.pl.
Mamy nadzieje że informacje zawarte na naszej stronie pomogą Państwu w hodowli własnych królików.
Polecamy
krole.pl © 2023