Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Alaska

krole.pl » Rasy królików » Rasy średnie » Alaska

Królik rasy alaska
Królik rasy alaska
      Rasa królika alaska została wyhodowana XX wieku w Niemczech. Królik charakteryzuje się swoją lekką budową ciała oraz bardzo piękną zgrabną i smukła sylwetką.

      Głównym celem hodowlanym było otrzymanie królika o pięknej czarnej okrywie włosowej i białych końcówkach włosów. Podczas krzyżowania używano królików takich jak srebrzystych małych, holenderskich, rosyjskich oraz królików hawana. W wyniku tych kojarzeń powstały dwa króliki, jeden o okrywie jednolicie czarnej, drugi o okrywie czarnej z długimi białymi końcówkami włosów. Z czasem hodowcy zrezygnowali z uzyskiwania królików czarnych z białymi końcówkami, ponieważ nie można było nic zrobić aby białe włosy wyrastały krótsze. W hodowli królików rasy alaska pozostały tylko osobniki o jednolicie czarnej okrywie włosowej.

      Rasa alaska znana jest we wszystkich krajach gdzie hodowane są króliki rasowe. Królik rasy Alaska staje się coraz bardziej znana w naszym kraju. Zainteresowanie hodowców posiadaniem tej rasy stale rośnie.WYGLĄD
      Królik alaska należy do średniej wielkości zwierząt. Masa jego ciała wynosi od 3500 do 4400 gram (maksymalnie 4500 gram). Ciało królika jest masywne o kształcie walcowatym. Głowa królika jest krótka, mocno osadzona oraz szeroka w szczególności jest to widoczne w partii czoła oraz nosa. Pyszczek królika jest nieco wydłużony. Samice posiadają głowę mniejszą niż samce. Oczy królik posiada koloru ciemno - brązowego, zaś pazurki maja kolor ciemno - rogowaty. Kończyny królika rasy alaska są krótkie ale bardzo silne. Uszy bardzo mięsiste o długości od 11 do 12 cm.

      Okrywa włosowa królika rasy alaska jest sprężysta oraz gęsta a zwłaszcza w podszyciu, wynosi w tym miejscu długość 3 cm. Głęboka czerń to barwa włosowa królika, jest bardzo śliczna, posiada mocny połysk. Barwa królika ma całym ciele jest identyczna, ale na brzuchu nie jest połyskująca tylko matowa. Barwa włosów podszyciowych królika rasy alaska przybiera kolor ciemnoniebieski.

Królik rasy alaska na trawie
Królik rasy alaska na trawie
HODOWLA
      Królik Alaska należy do nielicznych ras królików które posiadają bardzo dobry instynkt macierzyński, ta cecha charakteru odróżnia je od innych rasowych królików. W hodowlach królika alaska jest mniej odnotowanych przypadków kanibalizmu wśród osobników tego samego gatunku.

      Rasa królika alaska jest bardzo wysoko ceniona w Niemczech oraz Francji ze względu na swoją bardzo dobrze reprezentująca się postawę oraz piękną okrywę włosową. Króliki tej rasy mogą stanowić jeden z komponentów krzyżowniczych przy produkcji materiału rzeźnego.

      Alaska nie wymaga specjalnych warunków hodowlanych. Ale w ich hodowli ważna jest czarna okrywa włosowa. Dlatego klatki dla królików nie powinny być narażane na zbyt duże nasłonecznienie które działa szkodliwie na okrywę włosowa królika. Należy także dbać o czystość w klatkach ponieważ pod wpływem moczu włosy królika mogą ulec przebarwieniom.
Polecamy
Komentarze (7)
Autor: ~kicka (2020-07-07 23:17:19)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

rabbit


fajne czarnulki
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~kicka (2020-06-06 10:41:08)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Królik


jest bardzo ładny
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~kicka (2020-05-28 11:28:41)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

l;];


bardzo ciekawy ..............................hmmmmmmm...........
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~kicka (2020-05-18 16:17:51)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

królik


królik mi sie podoba bo jest czarny ale nie wiem jak tuo występuje w naturze czy też istnieje inne umaszczenie
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~Amelka (2017-10-26 21:46:45)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Królik


Ja mam takiego krolika
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~magda (2015-03-24 20:26:39)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

:-)


Ale powaka panie krolik :-)
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~milenka (2015-03-24 20:26:27)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

krolas


Piekne czrne i na zdjeciu takie powarzne
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.


Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 4minusplus 1 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023