Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Pielęgnowanie zewnętrznych narządów rozrodczych

krole.pl » Pielegnowanie królików » Pielęgnowanie zewnętrznych narządów rozrodczych

Królik
Królik


      W międzykroczu, pomiędzy odbytem a narządami płciowymi, wskutek czynności wydzielniczej wielu znajdujących się w tej okolicy gruczołów, zbiera się, szczególnie u samca, serowata, cuchnąca wydzielina łojowa, którą hodowca powinien od czasu do czasu starannie usuwać kłębkiem waty lub czystym płótnem. Jeżeli hodowca nie będzie wykonywał tego zabiegu pielęgnacyjnego, po pewnym czasie u królików może wystąpić stan zapalny, wywołany przez trwale przylegający brud.

      Gdy nagromadzona wydzielina będzie nie usunięta w odpowiednim momencie późniejszy zabieg pielęgnacyjny tych okolić będzie wymagał silnego tarcia co przysporzy zwierzęciu różnego rodzaju podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Brudne okolice narządów rozrodczych, nie są przyjemne dla osoby która musi je wyczyścić a tym bardziej ten brud jest uciążliwy dla królika.

      Na wystawie sędziowie przy ocenie królika łatwo rozpoznają ten ślad zaniedbania królika i potracą odpowiednią liczbę punktów za nie staranne pielęgnowanie zwierząt. Sędzia bardzo często sprawdza płeć królików i może się przy tym pobrudzić jeśli królik ma zaniedbane narządy rozrodcze. Nieprzyjemny zapach wywołany przez stany zapalne narządów rozrodczych także przyczynia się do zlej oceny królika.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 2 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023