Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Zaparcia u królików

krole.pl » Hodowla królików » Choroby królików » Choroby powodowane niewłaściwym żywieniem » Zaparcia u królików

Królik w klatce
Królik w klatce
      Zaparcia u królików są często następstwem przewlekłych nieżytów żołądka i jelit. Zaparcia mogą być także wywołane poprzez skarmianie zbyt obfitych dawek pokarmowych suchej karmy, a zwłaszcza pasz treściwych (owies, otręby). W niektórych przypadkach zaparcia u królików występują wskutek zatkania jelit przez robaki lub skręt jelit.

      Chore króliki charakteryzują się tym że nie są skore do ruszania się, bardzo mało jedzą oraz ich kał jest oddawany w małych ilościach. Niestety, zaparcia często powodują śmierć królików.

      Chore osobniki leczy się poprzez przeprowadzenie lewatywy z 50 cm? letniej wody mydlanej, którą należy wprowadzić do odbytu królika, pod pewnym ciśnieniem, za pomocą gruszki gumowej, która jest zakończona twardą kauczukową kaniulą. Królikom należy także podawać środki rozwalniające, które podajemy im doustnie np. sól glauberską, olej rycynowy (1 łyżeczka do herbaty), nalewkę aloesową (10-20 kropel) lub też sproszkowane strączki senesowe (licząc zależnie od wielkości królika po 1 do 2 g) które podaje się królikom na łyżeczce z przegotowaną letnią wodą.
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 1minusplus 8 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023