Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Lądzienie u królików

krole.pl » Hodowla królików » Choroby królików » Choroby pasożytnicze- ziarniaczyca u królików » Lądzienie u królików

Dwa czarne króliki w ogrodzie
Dwa czarne króliki w ogrodzie
      Lądzienie u królików są to małe pasożyty o czerwonej barwie, czasami, zwłaszcza podczas jesieni atakują króliki. Ich obecność powoduje powstanie na ciele królika, licznych pęcherzyków oraz okrągłych wyłysiałych miejsc na skórze. Króliki odczuwają bardzo silne swędzenie, zwłaszcza na głowie oraz na piersiach, podbrzuszu i na wewnętrznej stronie ud.
Lądzienie u królików, hodowca może zwalczać poprzez smarowanie zaatakowanych miejsc maścią sporządzoną z 1 części balsamu peruwiańskiego i 9 części wazeliny.
Polecamy
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 4minusplus 9 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023