Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Kwarantanna

krole.pl » Hodowla królików » Choroby królików » Zapobieganie chorobom królików » Kwarantanna

Królik w klatce
      Wszystkie nowosprowadzone króliki należy przed umieszczeniem w królikarni poddać kwarantannie (oddzielić) i obserwować, czy nie wystąpią u nich objawy choroby. W tym celu musimy ustawić kilka klatek w odległości co najmniej 30 m od królikarni.

      Własne króliki po powrocie z wystaw oraz pokazów również należy poddać kwarantannie i trzymać je oddzielnie od reszty zwierząt przez okres co najmniej 3 tygodni. W tym celu mogą nam posłużyć wszelkiego rodzaju klatki dla królików.

Jeżeli zwierzęta zaraziły się, to objawy choroby zazwyczaj w tym czasie już u nich występują.
Polecamy
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 1minusplus 10 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023